Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Magicka Prax...

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: Magicka Prax...   Tue May 05, 2009 5:37 pm

Pokiaľ sa niekto zaujíma o mágiu musí sa vzdelávať súčasne po teoretickej aj praktickej stránke. Najväčším problémom dnešnej doby je však to, že večšina ľudí sa sústredí len na teoretickú časť, pričom prax u nich značne pokulháva. Takýto ľudia sa nemôžu považovať za mágov, možno tak za filozofou mágie.

U pravého hermatika nezlepšila mágia len intelektuálnu stránku jeho osobnosti, ale taktiež jeho múdrosť, posilní vôľu, a vytrvalosť a tiež sebakontrolu. Nie nadarmo sa v Bardonovom diele BKOZ píše, že základnými vlastnosťami mága by mala byť práve odvaha, vedenie, chcenie a mlčanie.

Najzákladnejšia vlastnosť je však dosiahnutie vnútornej vyrovnanosti a harmónie. To nie je otázkou pár dni alebo týždňov. Mág si musí harmóniu ducha, duše a tela budovať po celé roky a často aj niekoľko životov. Vravíme tu však o cielenom chcení dosiahnutia harmónie, nie o pasívnej snahe, ktorá sa u ľudí prejavuje oveľa menej a jej účinkom človek dosahuje vyrovnanie postupne počas niekoľko stovák vtelení.

Práve v tom sa lýšia hermatici od iných ľudí. Mágia je len možnosť inej, rýchlejšej cesty k Bohu. Nie je ani lepšia ani horšia. Je len rýchlejšia a cielená. Je to, ako keby ste sa chceli pokúsiť zvládnuť celú základnú a stednú školu za jeden mesiac, pričom dajme tomu už ovládate prvý a druhý ročník ZŠ. Je len na vás, či vám táto cesta vyhovuje...

Mágii sa môže venovať každý človek, avšak niektorým sa darí rýchlo, niektorým menej, podľa toho, koľko majú za sebou prežitých životou a či sa mágii už niekedy venovali. Každý je schopný sily Univerza ovládnuť, no nie každému to trvá rovnako dlho. Je iróniu, že práve čím viac si človek vyvinie svoju trpezlivosť, tým je jeho cesta jednoduchšia a rýchlejšia a naopak...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Magicka Prax...
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Opravdove kuzla-
Přejdi na: