Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Magická ochrana domácnosti

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: Magická ochrana domácnosti   Tue May 05, 2009 5:45 pm

V minulosti sa ľudia chránili pred zlodejmi rovnakým spôsobom ako pred vlkolakmi a zlými duchmi. Aj keď sú títo nepriatelia na prvý pohľad rozdielny, predstavujú rovnaké nebezpečenstvo. Aby ste ochránili svoj dom, máte na výber z pestrej palety kúziel a zaklínadiel. Vyberte si z nej tie, ktoré najlepšie odrážajú vašu podstatu a zmysel pre mystiku. Práve tie budú najúčinnejšie.

Magické predmety používané k ochrane môžete nosiť zavesené na krku či iba schované vo vrecku kabáta. Pokiaľ sú to amulety určené k ochrane celého domu, môžeme ich zamurovať, zavesiť do okna alebo na strop, schovať za rodinným obrazom, alebo jednoducho uložiť v bielizníku. Ochránia dom pred škodlivými energiami a vplyvmi a zaistia v domácnosti kľud a pohodu. Podľa tradície je vhodné vlastniť aspoň 3 amulety, aj rôznych typov. Pokiaľ to nie je zvlášť určené umiestnite ich na dôležité miesta v blízkosti domáceho oltára, okien, dverí či krbu.

Výbornými strážcami domácnosti sú tzv. deravé kamene, teda kamene s prirodzenými otvormi, ktoré sa dajú nájsť na plážach a v plytčinách riek. Môžu byť rozvešané na špagátoch po jednom na rôznych miestach v dome alebo zviazané silnejšou šnúrkou do podoby náhrdelníku a pripevnené na vchodové dvere.

Najmocnejšími strážcami domácnosti sú acháty a prírodné magnety. Čím sú kamene väčšie tým silnejší je ich účinok. Magnety sa v mágii používajú už veľmi dlho, pretože dokážu „filtrovať“ energiu. Acháty pre zmenu vábia šťastie, rovnako ako tyrkys. Kamenný amulet môže pozostávať z jedného alebo viacerých typov kameňov zviazaných v bielom vrecúšku. Práve amulety z rôznych typov kameňov dosahujú najväčší účinok.

K ochrane domu sa používajú aj skameneliny, a to vďaka nesmiernemu veku a prapodivnému vzhľadu. Podľa starodávnej tradície skameneliny umiestnené na parapetoch, krboch a zavesené na trámoch prinášajú celému domu šťastie, a naviac ho chránia pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Vyberte si podľa vkusu, ale najúčinnejšie sú tie z hviezdou, napr. skamenelé ježovky.

Modernejším domácim amuletom je čarodejná zrkadlová guľa (nahradiť sa dá striebornou guľatou vianočnou ozdobou). Kedysi dávno sa ľudia domnievali, že ich ochráni pred zlými čarodejnicami. Najlepšie je umiestniť ju do okna, kde jej žiariaci povrch odrazí zlo a ochráni tak dom. Musí však byť čistá, inak nielenže má nulový účinok, ale naopak pôsobí ako magnet na negatívne vibrácie a môže byť nebezpečná. Vyrábajú sa aj z číreho skla a môžu byť plnené kúskami špagátikov, špendlíkov alebo kôprovými semienkami.Ochranné zaklínadlá

Topánka

Zožeňte si starú, najlepšie koženú topánku. Napchajte ju ochrannými predmetmi ako sú špendlíky, ihly, klince, pripinačky, nožnice a črepiny. Pridajte ochranné bylinky: rozmarín, bazalku, papradie, vavrín, imelo. Topánku zaveste na povalu alebo do pivnice a odriekajte:

Zaklínam mocnosti svetla v hodine tejto

Chráňte môj dom a v ňom každé miesto!

Čarodejná fľaša

Naplňte malú škróbovaciu fľaštičku rozmarínom, ihlami a špendlíkmi. Pri jej plnení odriekajte:

Špendlíky, ihly, rozmarín, víno

všetko je v tebe nachystané

Kážem ti chrániť ma; a tak ma chráň

to je moja vôľa a tak sa staň!

Zároveň si vizualizujte čerstvý rozmarín. Keď je fľaša plná, nalejte do nej červené víno. Potom poriadne zašróbujte a viečko zalejte čiernym alebo červeným voskom. Fľašu zakopte na najvzdialenejšom mieste na vašom pozemku, alebo ju umiestnite na nejakom nenápadnom mieste v dome. Čarodejná fľaša ničí zlo a negativitu: špendlíky a ihly zlo prepichávajú, víno ho topí a rozmarín zaháňa čo najďalej od vás.Ochranné bylinkové vrecúška

Univerzálne ochranné vrecúško – rozmarín, bazalka, kôpor

Tieto sušené bylinky umiestnime na kúsok červeného alebo bieleho plátna. Zviažeme červeným špagátikom alebo bavlnkou a zavesím na vchodové dvere (či aspoň do ich blízkosti), odriekajúc ochranné slová a vizualizujeme.

Vrecúško protizlodejíček – korenie, rozmarín, jalovec, čierna baza/ imelo

Tieto ingrediencie patria do bieleho plátna s bielym špagátikom a na nejaké dôležité miesto v dome. Pri umiestňovaní si predstavujem ako bráni zlodejom vo vstupe.

Vrecúško počasníček – bobkový list, céder, imelo

Opäť použijeme biele plátno a špagátik. Vrecúško zavesíme na najvyššie miesto v dome, napríklad do komína.

– Ak zmiešate rovnaké množstvo bazalky, čiernej bazy, kozlíka lekárskeho a majoránky na prášok a ten rozhodíte do vzduchu po dome pričom prechádzate v smere hodinových ručičiek prinesie vám to ochranu, pokoj a šťastie.

– Lieskové oriešky zavesené na červenom špagátiku kdekoľvek v dome prinášajú šťastie a peniaze, ochranu poskytne aj lieskový prútik

– Imelo zavesené zo stropu ochráni dom pred duchmi

– Cesnak na okennom parapete odplaší zlodejov

– Pokiaľ sa bojíte chodiť do pivnice alebo na povalu, dajte k päte daného schodiska rutu vonnú. Váš strach sa rozplynie v jej omamnej vôni.

Vonkajšie ochranné prostriedky

Ï Postavte na strechu domu sošku leva alebo mačky, tak aby bola dobre viditeľná z ulice. Pamätajte, že ak robíte akýkoľvek obrad, dôležitá je vizualizácia. Hlinený lev na streche nie je sám o sebe vôbec efektívny. Ale ak si ho dokážete predstaviť so silnými prúdmi fialovej magickej energie, ktorá mu tryská z očí; ak si ho dokážete predstaviť ako sa zdvíha a pripravuje k útoku na nepozvaných hostí, aby bránil dom – takýto lev odoženie všetkých zlodejov. Sochu leva môžete umiestniť aj na verandu či schody vedúce k domu.

Ï Zaobstarajte si silné bambusové tyče, odzdobte ich pentagramami, rovnoramen. krížmi, srdciami či inými ochrannými symbolmi a zapichnite ich do zeme okolo celého domu. Počas zatĺkania jednotlivých tyčí do zeme si predstavujte medzi nimi sieť ochrannej energie.

Ï Vyduté zrkadlo umiestnené na čelenej strane domu dokáže odraziť zlo, ktoré by mohlo prúdiť z náprotivného domu. Alternatívou sú malé zrkadielka umiestnené na vonkajšiu stranu okien.

Ï Podľa starého indiánskeho kúzla stačí zasadiť do každého rohu pozemku kaktus. Všetky kaktusy ale musia byť rovnakého druhu. Ochránia pred vstupom neželaných vplyvov a energií.

Ï Keď posypete strechu ryžou, rozptýlite zlé sily, ktoré by mohli na dom zaútočiť ale vzhľadom k škodcom je lepšie použiť piesok.

Ï Zlo odháňajú tiež pánty na okeniciach v tvare S alebo krížové či esovité výstuhy, ktoré sú často pripevnené na stenách starých domov. Môžete si tiež zohnať kus rúry a vložiť do nej 3 šípy. Uschovajte ju niekam pod strechu a zaručí vám, že k vám zlo ani nepáchne.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Magická ochrana domácnosti
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Opravdove kuzla-
Přejdi na: