Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Svetové amulety 1

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: Svetové amulety 1   Sat Apr 17, 2010 7:09 pm

Amulety boli stvorené niekoľkostoročnými legendami a dejinami, ktoré sprevádzali človeka. Stávajú sa predmetom skúmania, rozprav a ďaľšieho spracovania podľa odbornej literatúry celého sveta. Ide o verné zobrazenie amuletov, talizmanov a symbolov, ktorých vzory majú čestné miesta v najväčších múzeách sveta. Podľa svetovej mitológie chránia, prinášajú šťastie a vyjadrujú nepoznané. Pozitívnou stránkou nosenia amuletov je ich pôsobenie na naše podvedomie a to tak, že viera v ich pôsobenie sa stane začiatkom priblíženia efektom, ktorým tieto predmety majú napomáhať. Amulety sú vyrobené z mosadze a medi, t.j. z materiálov, ktoré očisťujú organizmus od žiarenia, zťahujú negatívnu energiu a odvádzajú ju von z organizmu. Tieto predmety sú energetické žiariče v pozitívnom význame, dodávajú nám teda aj dobrú energiu. Sú zavesené na koži, čo je tiež veľmi pozitívny prírodný materiál. Amulety - to nie je len hra, ktorá vyvolá u niektorých úsmev na perách. Je to učenie s vysokými hodnotami poznania. Inšpiruje nás k hľadaniu prameňov týchto symbolov, príčinách ich vzniku a s nimi spojených udalostí z dejín ľudstva. Amulet by mal slúžiť len jednej osobe. Nemá sa ho dotýkať ďaľšia osoba, iba po jeho očistení a opätovnom nabití. Cez noc sa má odložiť.

ZOZNAM..

Serpetina súhvezdia 1. Serpentina súhvezdia jeden z najstarších symbolov, ktorý zobrazuje konštalácie súhvezdí a ich silný vplyv na priebeh života a osudu ľudstva. Spôsobuje, že naše najdôležitejšie rozhodnutia týkajúce sa ďalšieho života, lásky a zdravia budú správne, že sa človek rozhodne v tom najlepšom okamžiku a tým si zaistí harmonický život

Kórejska minca štastia 2. Kórejska minca šťastia má zaručovať prílev šťastia zo štyroch svetových strán a nájdenie šťastných okamžikov, ktoré sú rozptýlené v čase. Hlavné úlohy mince sú: SU - dlhý život, PU - bohatstvo, KONGJONG - zdravie a pokoj, JU HODOK - cnosť, NODZANGMJONG - prirodzená smrť. Minca vyžaruje tzv. dobré fluidum, ktoré priťahuje šťastie a úspech.

Astrologicko-navigačný talizman 3. Astrologicko-navigačný talizman z oblasti stredomoria. Bol používaný na morských cestách pri hľadaní správnej cesty, na uskutočnenie správneho rozhodnutia. Pri cestovaní slúžil ako istý štít a kompas, ktorý vždy ukázal cestu domov a zaistil šťastný návrat z každej cesty.

Šalamúnov magický pentakel bohatstva 4. Šalamúnov magický pentakel symbol bohatstva, pomáha pri nadobúdaní majetku, rastu ziskov, a trvalom vylepšení finančných pomerov. Chráni pred rizikom a finančným nebezpečenstvom ako i pred zlým investovaním a zbytočným výdajom peňazí.

Znak predvidavosti 5. Znak predvídavosti napomáha šťastným náhodam, stretnutiam a nadväzovaniu nových známostí s ľuďmi celého sveta. Pomáha pri hľadaní žiadaných osôb a zároveň chráni pred falošnými

Kabalistický pentakel kráľovnej 6. Kabalistický pentakel kráľovnej je veštiaca minca pre nájdenie nevesty či ženícha. Robí manželstvo šťastným a pomáha uchovať šťastie v rodine. Môžeme ho darovať osobe na opätovenie citov, všímavosti a obnovu stratených nákloností

Šalamúnov magický pentakel 7. Šalamúnov magický pentakelslúži k rozvoju intelektu a nadania. Prebúdza a posiľňuje dedukciu, inteligenciu, schopnosť učenia, zlepšuje pamäť. Pomáha jasne myslieť a uľahčuje pochopenie komplikovaných problémov

Asýrsky magický pentakel 8. Asýrsky mesačný pentakel Pochádza zo Suzy.Talizman je symbolom tajuplných a nevysvetlitelných stretnutí. Určuje vhodnosť miesta a času stretnutia. Darovaním inej osobe vyjadruje túžbu po tajnom stretnutí.

Kvet Arawov 9. Kvet Awarovláskyplné spojenie milencov, symbol telesnej lásky a túžby, ktorý si najčastejšie dávajú milenci. Má napomáhať partnerským vzťahom a prelomeniu bariér hanblivosti. Napomáha úprimnému milostnému vyznaniu hlavne u nerozhodných ľudí.

Radosť zo života 10. Talizman Radosť zo života je jedným zo Šalamúnových znakov na posilnenie psychických síl. Chráni pred depresiami, nervovým zrútením a stresom, ktoré vyplývajú z nemožnosti dosiahnúť svoj cieľ. Silne chráni pred obavami, nepokojom a nedôverou vo vlastné sily. Nosením napomáha získať veselosť, radosť zo života a načerpanie potrebných síl.

Starohebrejský amulet 11. Starohebrejský amulet proti chorobám. Obsahuje zdravotné zaklínadlá pre desať najdôležitejších orgánov tela, ktoré zaručujú zdravie celého organizmu. Ochraňuje telo pred chorobami a očisťuje ho od chorôb, ktoré

Otcov pentakel 12. Otcov pentakel je založený na hexagrame symbolu rovnováhy a sily života. Má za úlohu zdolať všetky úlohy každodenného života. Dáva podporu a silu vyriešiť všetky ťažkosti. Chráni pred nespavosťou, nočnými morami, opakovanými zlými snami a predtuchami. Poskytuje silu, moc, rozhodnosť a vieru vo vlastné schopnosti.

Agrippov pentagram 13. Agrippov pentagram je základný amulet, ktorý chráni pred zlým pôsobením nadprirodzených síl, duchov a ich plánov hlavne pri ceremoniálnej mágii. Má chrániť mága v každom okamžiku a zaručiť mu návrat do sveta živých. Nosením sa chránime pred poverami, zlými vešťbami a kliatbami.

Šalamúnov pentakel 14. Šalamúnov pentakel je veľmi obľúbený a často pri vykladaní kariet používaný amulet. Prináša rovnováhu mysle, dobrú náladu a pokoj duše. Slúži na posilnenie sebadôvery, rastu vitality a energie. Dodáva radosť a spokojnosť. Zaháňa smútok a napĺňa optimizmom.

Prognostikon 15. Prognostikon starogrécky magický kruh slúžiaci na dorozumievanie sa zo záhrobím a predpovedaním budúcnosti. Dodnes je vzorom na vešteckých stoloch. Jeho nosením si rozvíjame intuíciu, podvedomie, a posiľňujeme nadprirodzené schponosti. Podporuje fantáziu.

Metternichova Stella 16. Matternichova Stella je egyptský amulet vo forme totemu, ktorý bol vyvesovaný v Egypte ako strážca domu, ochránca rodiny, života, zdravia a dobytka. Zabezpečoval ochranu miesta bydliska. Miniatúra sa dávala luďom odchádzajúcim na cesty na ochranu pred prepadnutím a zaručoval vždy šťastný návrat domov.

Venušin kruh 17. Venušin kruh zaisťuje bezpečie na castách a chráni pred náhlými nehodami. Paprsky majú chrániť zo všetkých strán - vo vode, vo vzduchu, na zemi i pod ňou. Vedie nás vždy bezpečne do cieľa.

Autrálsky ochranný štít 18. Austrálsky ochranný štít sa umiestňuje na vchod do domu ako ochrana pred zlodejmi a prírodnými katastrofami. Ornamenty majú pomýliť zrak zlodeja a spôsobovať vzdušné víry, ktoré oddiaľujú oheň, chránia pred búrkou a tíšia silu blesku. Nedovoľuje priblížiť sa zlým živlom.

Kruh Tetramorf 19. Kruh Tetramorf je čarovný kruh 4 svetových strán, 4 ročných období, 4 živlov - oheň, voda, vzduch a zem, 4 vetrov, 4 riek, 4 evangelistov , 4 anjelov a 4 životných fáz - detstvo, mladosť, dospelosť a staroba. Poskytuje ochranu v čase a priestore, ktorá pochádza od nebeského poriadku a prítomnosti boha.

Strom múdrosti 20. Strom múdrosti znázorňuje kozmický strom, pri vzniku ktorého múdrosť vytvorila svet, usporiadala chaos. Strom navracia rovnováhu, dáva príliv energie, životnej sily, intelektuálny rozvoj a pomáha pri duchovnej obrode. Slúži k bystrosti mysle, múdrosti, podporuje schopnosť učiť sa a získavať všestranné znalosti.

Lotosový kvet 21. Lotosový kvet hinduistický talizman , ktorý slúži na udržanie krásy a zachovanie pôvabu. Symbol večného znovuzrodenia, krásy, rozkvetu a zachovania večnej mladosti. Zvlášť pre ženy prináša sebavedomie, istotu, sviežosť, šarm a dôveru. Priťahuje zrak a záujem opačného pohlavia

Šalamúnov pentakel 22. Šalamúnov pentakel prináša odpočinok. Umiestňuje sa v spálni, dáva sa k posteli, alebo na miesto odpočinku. Pomáha regenerácii všetkých energií stratených počas dňa a dôležitých pre život. Ukľudňuje spánok. pôsobí proti nespavosti a ochraňuje počas odpočinku.

Symbol piatich požehnaní 23. Symbol piatich požehnaní - šťastia, zdravia, pokoja, dobra a dlhého života. Pochádza z kultúry starovekej Číny, kde bol často zobrazovaný na mnohých ozdobách a odevoch. Predstavuje 5 netopierov okolo znaku univerza večnosti, ktoré žiju v mieste prechodu do iného sveta a odtiaľ prinášajú odpustenie a dobro, ktoré rozšírujú do tmy tohto sveta.

Kruch úspešnosti 24. >Kruh úspešnosti - magické koleso šťastia dáva úspech v obchode, konkurze a obchodných transakciách. Rovnako vo sfére výroby a remeselníkov má zaistiť zdarné dokončenie diela. Slúži na rast majetku a zaisteniu správných rozhodnutí, posiľneniu intuícii a obozretnosti pri obchodných a finančných jednaniach.

Šalamúnov štít 25. Svätý Šalamúnov štít hebrejský ochranný amulet. Svojho majiteľa má posilniť v boji s nečistými silami, podporiť jeho vieru, nádej a odvahu. Napomáha pri činení dobra a dávaniu dobrého príkladu. Konečný efekt je dovedenie k vykúpeniu a osvieteniu.

Caligostrov tajemný megický kód 26. Callgostrov tajomný magický kód pomocou ktorého mág, alchymista a šarlatán používali náhodné kombinácie písmen z troch Šalamúnových kľúčov a tie tvorili zaklínadla na rôzne želania. Používanie tohto amuletu by malo posilniť spirituálne schopnosti, vyplniť vyrieknuté želania a zaklínadla a umožniť predpovedať budúcnosť.

Cigánsky amulet 27. Cigánsky amuletochraňuje pred kúzlami, čarami a klebetami. Chráni pred pohanskými praktikami, závisťou, podlosťou, žiarlivosťou, nepriateľmi a falošnosťou priateľov. Prenasledovatelia sú jeho mocou zahnaní do úzadia.

Magické anagramy 28. Magické anagramy sú zaklínadlá lásky, ktoré sa používajú na prípravu talizmanov. Majú dať voľnosť skrytým citom a milostným očakávaniam. Tieto znaky by mali prebudiť opätovanie lásky, spiace milujúce srdce, ale tiež zachovať trvanlivosť a stálosť už vzbudených citov v ďaľšom živote.

Druhý Jupiterov pentakel 29. Druhý Jupiterov pentakel kabalistiký vzor spojuje užitočné mužské a ženské sily a tvorí tak ideálny harmonický zväzok. Slúži na dobré vzťahy, harmóniu a hlbšie vzájomné pochopenie medzi dvoma ľuďmi. Odstraňuje prekážky v duševnej i fyzickej sfére, ktoré by stáli v ceste k plnému šťastiu a porozumeniu. Tiež dáva plodnosť potomkov.

Tretí slnečný pentakel 30. Tretí slnečný pentakel napomáha k úspechu pri ochodných začiatkoch, začiatkoch podnikania a kriéry. Pomáha pri naplnení všetkých predsavzatí, prináša zdarilé začiatky a skoré prvé úspechy. Dodáva energiu, sebadôveru, optimizmus a sviežosť mysle.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Svetové amulety 1
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Kríže, amulety a symboli..-
Přejdi na: