Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 amulety, symboly, mandaly..opis

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: amulety, symboly, mandaly..opis   Sat Apr 17, 2010 7:09 pm

Amulety, symboly, mandaly, to všetko sú dávno známe prostriedky na pomoc pri riešení rôznych problémov. Už v dávnych dobách naši predkovia pripisovali určitým symbolom rôzne schopnosti a významy. Zistili z pozorovania, že určité tvary prinášajú pozitívnu energiu a pri niektorých sa dejú opačné veci, teda odkláňajú negatívnu energiu. Začali si vyrábať postupne cielene rôzne predmety, ktoré im slúžili na ochranu od zlých duchov, bohov a podobne. Šamani veľmi často používali tieto talizmany pri svojej liečiteľskej práci. Takto sa zachovalo mnoho písomnosti, ale i ústneho podania o pôsobení a tvaroch jednotlivých amuletov.
V rôzných oblastiach sa používali aj rôzne talizmany podľa kultúry danej spoločnosti. Tak máme množstvo rozmanitých druhov, ktoré sú zozbierané a tie najčastejšie sa vyskytujúce sme zaradili i do našej ponuky. Samozrejme, amuletov je mnoho. Využívajú sa v nich symboly, ktoré boli známe už v dávnych dobách a bežne sa používali. I dnes sa vytvárajú nové a nové, ale objavujú sa i staré, už zabudnuté, a dostávajú sa opäť do nášho povedomia. Preto sa môžete stretnúť s najrozmanitejšími formami a tvarmi. V podstate ale každý symbol vychádza z jeho energetického vyžarovania. Je to teda určitým spôsobom taký biožiarič.
Mandaly vznikli vo východnej kultúre. Používajú sa podobne ako amulety, ale okrem tejto funkcie majú význam pri meditáciach a duchovnom rozvoji. Pri vytváraní mandál sa musíte úplne uvoľniť, vypnúť myseľ a duševne relaxovať. Takto vám pomáhajú nájsť pokoj duše a harmóniu.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
amulety, symboly, mandaly..opis
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Kríže, amulety a symboli..-
Přejdi na: