Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Základné učenie

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: Základné učenie   Sat Apr 17, 2010 5:52 pm

ZÁKLADNÉ UČENIE


"Satanská biblia" tvorí myšlienkový základ činnosti mnohých satanistických organizácií. Vychádza zo základného presvedčenia, že človek je zlý, sebecký a násilnícky. Vina sa má odplácať stonásobnou odplatou. Obracia sa chrbtom k Bohu a oslavuje Satana, ktorého vôľu - to znamená zlo - chce vykonávať. Z jeho učenia vyplýva, že človek by sa mal zlu oddať a radovať sa z neho.


Satan je hebrejské slovo, ktoré znamená v Starej zmluve to isté ako nepriat Satanizmus má svoje korene v minulosti v podobe tajných okultných skupín, ktoré praktizovali vzývanie diabla a zosmiešňovali katolícku bohoslužbu v tzv. "čiernej mágii".

Za jedného zo zakladateľov moderného satanizmu sa pokladá Aleister Crowley. Bol zakladateľom rádu "Ordo Temple Orients" (Rád chrámu Orientu). Organizácia zjednocuje najtvrdšiu satanistickú scénu a vykonáva množstvo okultných a sexuálnych rituálov, ktorých autorom je samotný Crowley. Vypracoval tzv. "Crowleyho chartu", ktorá je základnou ideológiou neosatanizmu - "Rob, čo chceš, nech je celým tvojim zákonom". Táto myšlienka patrí k základu neosatanského systému hodnôt.

Najznámejšiu organizáciu, ktorá sa verejne hlási k uctievaniu Satana, "Cirkev satanovu" založil v r. 1966 v San Francisku v USA Anton Szandor La Vey. Živil sa ako krotiteľ levov, kúzelník, študoval kriminalistiku, pracoval ako policajný fotograf, hudobník. Svoj záujem spočiatku sústredil na mágiu, hypnózu a čarodejníctvo, aby neskôr vytvoril premyslené prevrátenie kresťanskej vierouky zhrnuté v "Satanskej biblii", ktorú neskôr doplnil o Satanské rituály. Vytvoril aj organizačnú štruktúru celej svojej cirkvi.
Odhaduje sa, že v USA existuje asi 450 identifikovateľných satanských skupín. Svoje neregistrované pobočky má aj v Prahe a Brne.

eľ, odporca alebo žalobca. V gréckom texte Novej zmluvy je Satan preložený ako "Diabolos" - diabol. Bežne býva v kresťanskom učení označovaný za vládcu pekla, za najvyššieho z diablov. Jeho údelom je konať zlo.

Základom učenia satanizmu je "Deväť satanských vyhlásení", ktorými nahradil La Vey "Desať božích prikázaní":

1. Satan uznáva pôžitkárstvo namiesto odriekania.
2. Satan uznáva vitálnu existenciu namiesto duchovného života.
3. Satan uznáva nepoškvrnenú múdrosť namiesto pokryteckého sebaklamu.
4. Satan uznáva láskavosť k tým, ktorí si ju zasluhujú, namiesto plytvania láskou na nevďačníkov.
5. Satan uznáva pomstu namiesto nastavenia druhého líca.
6. Satan uznáva zodpovednosť k zodpovedným namiesto starosti o psychických upírov.
7. Satan uznáva človeka iba ako ďalšie zviera, niekedy lepšie, no častejšie horšie ako tie, čo chodia po štyroch, ktoré sa pod vplyvom "božsky duchovného a intelektuálneho vývoja" stalo najzákernejším zvieraťom zo všetkých.
8. Satan uznáva všetky takzvané hriechy, pretože vedú k telesnému, duševnému alebo citovému uspokojeniu.
9. Satan je najlepším priateľom cirkvi, akého kedy mala, pretože ju celé roky udržiava v činnosti.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Základné učenie
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Satanizmus-
Přejdi na: