Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Podoby a symboly satanizmu

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: Podoby a symboly satanizmu   Sat Apr 17, 2010 5:51 pm

Satanizmus má najrôznejšie podoby. Od hier na satanistov až po rituálne vraždy. Skutoční satanisti tzv. "tvrdozrnný" sa schádzajú tajne, bez reklamy a v malých skupinkách vykonávajú svoje obrady vzývania Satana veľmi drastickým spôsobom. Obeťou stúpencov satanizmu sa stala aj americká herečka Sharon Tateová, manželka režiséra Polanského, ktorá bola v čase spáchania zločinu v pokročilom stupni tehotenstva.


Stúpenci satanizmu a príslušníci satanských cirkví prejavujú svoj vzťah k satanizmu aj vonkajšími symbolickými znakmi. Obliekajú sa výhradne do čierneho, nosia obrátený kríž, náušnice v tvare lebky, bižutériu so satanskými symbolmi ktorými sú napr. blesk, obrátená päťcípa hviezda kreslená jedným ťahom, štylizované písmo, veľké písmeno "A" v kruhu.


Na stenách izieb majú satanské plagáty, obrátený kríž, používajú číslo "666" ako symbolické vyjadrenia Satana (hebrejské číslovky sú vlastne písmená a vzťahujú sa k označeniu protibožskej šelmy v poslednej knihe Novej zmluvy - Zjavenie Jána 13,18). Dávajú sa tetovať okultnými symbolmi a vlastnia rituálne predmety - oltár, čierne sviečky, lebky, zbierky kostí, klietky pre mačky ako obetné zvieratá. Pravdepodobne majú aj "Knihu tieňov" čo je osobný diár obsahujúci opis rituálov, vlastné kresby a symboly.


Satanské omše sa nezaobídu bez spomenutých rituálnych predmetov a satanských symbolov. Často sú plné zvráteného sexu, týrania, mučenia a iného násilia. Obrady sú vykonávané väčšinou v noci pri svetlách sviečok na zvláštnych miestach - cintoríny, hrobky, zbúraniská, opustené domy - a majú vyvolávať strach a hrôzu, čo sa im aj v plnej miere darí. Satanisti potrebujú ku svojej existencii obete či už zvieracie alebo ľudské. Sú presvedčení, že z nich získavajú silu tým väčšiu, čím viac a dlhšie obeť trpí. Satanovi sa najviac zavďačia mláďatami, pretože veria, že ich duše, keď k nemu po smrti prídu, môže ľahšie vychovať.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Podoby a symboly satanizmu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Satanizmus-
Přejdi na: