Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 situácia na Slovensku

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: situácia na Slovensku   Sat Apr 17, 2010 5:50 pm

Situácia na Slovensku


Na Slovensku pôsobia satanistické skupiny veľmi neorganizovane a živelne. Možno si to uvedomujú aj sami satanisti, ktorí na svojej internetovej stránke vyzývajú, aby sa skupiny začali organizovať založením novej sekty Vyvolených. Hoci je táto výzva publikovaná na internetovej stránke českého pôvodu, je podľa overených údajov adresovaná aj satanistom na Slovensku, ktorí majú navyše svoju oficiálnu internetovú stránku nápadne zhodnú práve s ňou.


"Naša sekta Vyvolených vznikla 31. 12. o 24.00 hod." - oznamuje záhadná výzva na uvedenej webovskej stránke a jej autor pokračuje: "Prečo táto sekta vlastne vznikla? Je mi jasné, že každý satanista je originálny a má vlastné názory na satanizmus, ktorými sa riadi. Je mi však jasné aj to, že na tomto svete je potrebná jednota, bez jednoty nie je sila a kto je slabý, skôr či neskôr zahynie. Naša sekta vznikla preto, aby nás zjednotila; jednotou totiž získame silu, môžeme spolu komunikovať, schádzať sa, navzájom si pomáhať a neskôr môžeme spolu aj niečo vykonať. Pokiaľ by ste sa chceli stať členmi našej sekty Vyvolených, prečítajte si, prosím, uvedené podmienky. Ak súhlasíte so všetkými podmienkami a prečítali ste si Satanskú bibliu, vyplňte a odošlite dotazník. Všetky údaje musia byť pravdivé! Na tieto informácie bude vystavený certifikát člena sekty Vyvolených, ktorý dostanete poštou" - toľko znenie internetovej výzvy.


Odhaduje sa, že na Slovensku je len niekoľko stoviek satanistov. Pochopiteľne ide o veľmi hrubý odhad, lebo satanisti nie sú organizovaní, nepodliehajú spoločnému vedeniu a nevyznávajú jednotnú ideológiu. Môže to byť tak výhoda ako i nevýhoda. Výhoda je možno v tom, že satanisti okrem svojho radikalizmu a vzdoru nemajú pevnejšie korene, ktoré by ich viazali (doktríny, vodcu, prísne vymedzený životný štýl a pod.), teda nevytvára sa u nich taký stupeň závislosti a uniformity, ktorý je typický pre klasické sekty s prísne stanovenou hierarchiou a doktrínami. Avšak na druhej strane sú z toho istého dôvodu ako celok ťažko identifikovateľní a právne postihnuteľní. Podľa slov pracovníkov odboru násilnej kriminality Prezídia Policajného zboru SR sa zatiaľ na Slovensku, na rozdiel od Českej republiky či Poľska, nevyskytol v preukázateľnej súvislosti so satanizmom závažný trestný čin násilného charakteru. A keby sa taký čin v budúcnosti predsa len stal, na zodpovednosť by brali iba jednotlivca, ktorý by sa ho dopustil. Súvislosť takéhoto činu s akoukoľvek náboženskou či pseudonáboženskou motiváciou je totiž ťažko preukázateľná. Jednou z výnimiek je fašizmus, ktorého šírenie a propagovanie je trestné.

Čierne stopy


Názorným príkladom určitej právnej bezmocnosti je udalosť, ktorá sa odohrala v obci Križovany nad Dudváhom neďaleko Trnavy. V záhrade rodičovského domu sa v sude spolu so satanistickou a okultistickou literatúrou upálil mladý muž Róbert Miklovič. Tragédiu videla i jeho matka, ktorá však už nemohla nič robiť. Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave nebol upálený mladík registrovaným členom satanistickej cirkvi a ani inej sekty. Stíhanie voči neznámemu páchateľovi bolo pre nedostatok dôkazov zastavené…


Mladík s prezývkou Aben, ktorý je prevádzkovateľom slovenskej internetovej stránky o satanizme, ale aj organizátorom celoslovenských satanistických stretnutí, sa vyjadril, že o R. Miklovičovi nemá nijaké informácie: "Podľa mena ho nepoznám, keby som videl jeho tvár, možno by som si spomenul. Je možné, že navštívil niektoré z našich stretnutí" - povedal Aben reportérom denníka Nový Čas, ktorí sa s ním stretli v mestečku na Záhorí a dodal: "Myslím si však, že nešlo o skutočného satanistu. Viera v satanizmus je vlastne viera v život. My nikoho nenútime, aby si ubližoval, či podrezával hrdlá mačkám. To rozhodne nie je náš štýl."


Napriek tomuto vyhláseniu je zrejmý deštrukčný vplyv satanistickej ideológie na konanie najmä mladých, psychicky nestálych ľudí, alebo tých, čo stratili zmysel života a prežívajú životnú krízu. Všeobecne je však veľmi obťažné pri podobných tragédiách ako v Križovanoch nad Dudváhom určiť konkrétneho vinníka.


Okrem tejto samovraždy, u ktorej sa však iba predpokladá súvislosť so satanizmom, na Slovensku nie sú známe podobné prípady. Nevyskytla sa ani rituálna vražda. Avšak sem-tam sa v tlači objavia znepokojivé informácie o brutálne zabitých zvieratách, ktoré boli použité ako rituálna obeť pri satanských rituáloch, o zdevastovaných kresťanských sochách a iných zneuctených náboženských pamiatkach či cintorínoch, o popísaných školských a iných verejných budovách, kde boli namaľované satanské symboly a nápisy, alebo o iných prejavoch brutality a vandalizmu.

Diablov rukopis zanechali na vzácnych relikviách, ktoré sú na zozname kultúrnych pamiatok SR. Na pozlátených miestach sa objavili namaľované päťcípe hviezdy a čierne trojčíslie 666. Inde zasa hanlivé znaky s fašistickým motívom a číslom 88, čo je symbol HH - Heil Hitler.


Podľa istého zdroja našla polícia v byte jedného bossa podsvetia nemenovaného okresného mesta rôzne satanistické symboly a kultové predmety. Vyzerá to, akoby satanizmus takýmto osobám zvyšoval ich sebavedomie, alebo okolo nich vytváral závoj niečoho tajuplného až magického, čo môže zvyšovať kredit ich činnosti a im samým pridávať autoritu a silu.

V jednej škole sa vyskytol prípad žiačok, ktoré od určitého času začali pestovať "kult krvi". Nosili pri sebe krvavé vreckovky, zámerne sa rezali na ruke a pod. Pedagógovia to takisto dávajú do súvisu s možným negatívnym vplyvom satanistických myšlienok.


Aj keď v porovnaní s okolitými krajinami, napríklad s Poľskom, je situácia u nás ešte stále relatívne pokojná, všeobecne sa predpokladá, že so zvyšovaním politického, ekonomického a s tým súvisiaceho sociálneho napätia, ako aj s postupným presakovaním negatívnych pseudoduchovných prúdov a myšlienok zo západnej Európy a USA, bude aj na Slovensku stále viac takých mladých ľudí, pre ktorých bude východiskom radikalizmus a revolta. Možno sa vybijú v metalovej hudbe, možno aj oni budú oblečení v čiernych bundách s kovovými cvokmi a pod nimi budú mať tričká s pentagramom či inými satanistickými symbolmi zavesenými na krku. Alebo budú iba bezmyšlienkovite vyjadrovať svoj vzdor voči všetkému a všetkým.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
situácia na Slovensku
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Satanizmus-
Přejdi na: