Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 horoskop čínsky - HAD

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: horoskop čínsky - HAD   Sat Apr 17, 2010 7:41 pm

Had je tajomné zviera a všetky národy sveta mu pripisujú osobitý význam, či už v dobrom, alebo zlom zmysle: falošný ako had, jedovatý ako had, hada chovať na srdci... - to je tá zlá, nepríjemná stránka. Na druhej strane v mnohých legendách a rozprávkach je had zakliatym princom, oceňuje sa jeho múdrosť: mať hada v dome prináša požehnanie, chráni pred chorobou a nešťastím.
Had býva obdivovaný, múdry, ostrovtipný, rozhodný a príťažlivý tvor. Muž-Had je šarmantný, citlivý, má príjemné správanie. Je múdry a má zmysel pre humor. Žena-Had je pôvabná a krása jej často dopomáha k veľkému úspechu. Krásna ako had - toto prirovnanie je v Japonsku najväčším komplimentom.
Had sa oblieka starostlivo a elegantne, hoci občas trochu nápadne. Nie je výrečný, skôr mlčanlivý. O to viac uvažuje. Je intelektuál, rád filozofuje a má intuíciu. Preto sa vždy spoľahne na vlastné dojmy, tušenia, sympatie. Fakty, skúsenosti, rady a úsudky iných ho ovplyvnia len málokedy.
Rozhodnutý dosiahnuť svoj cieľ, bude Had neúprosne postupovať a rýchlo konať. Čo si raz zaumienil, to sa mu musí podariť. Neznáša porážku, neúspech by si nikdy neodpustil. Nevie prehrávať. Miluje peniaze a majetok a nie je ochotný sa o svoje bohatstvo s nikým deliť. Peniaze zásadne nepožičiava. K človeku, ktorý sa ocitne v núdzi, má súcit. Pomôže mu radou i činom, len peniazmi nie. Občas to s ochotou preženie tak, že pôsobí dotieravo a jeho pomoc je potom na obtiaž. Svojho chránenca si privlastní a s pravým hadím inštinktom privinie na svoju hruď, až sa chudák nemôže pohnúť a zadusí sa. Preto si dopredu dobre zvážte, či od Hada prijmete pomoc. Mohli by ste to oľutovať.
Vo finančných záležitostiach má Had šťastie. Nemusí si preto robiť starosti s peniazmi a je si toho aj vedomý. Ľahko ich zarobí, dobre investuje a nevydá ich.
"Čo je moje, je moje" - je jeho heslom. Na staré kolená sa z neho stáva lakomec. Iste si spomeniete na povesti a legendy, v ktorých hady strážia obrovské poklady.
Had sa hodí pre všetky povolania, kde možno dobre zarobiť. Neznáša však riziko a keďže je od prírody lenivý, ani ťažkú prácu. V láske je vlastnícky a žiarlivý, aj keď sám nemiluje. Aj tu si svoju obeť privinie tak pevne, že sa nevládze pohnúť. A to všetko len tak, pre zábavu, pretože Had je vo svojej podstate neverný. Má sklon zahýbať a tým si často komplikuje život. Tu je jeho Achillova päta. Ak sa mu však podarí ovládnuť svoje sklony a venovať celú svoju priazeň rodine, ušetrí nemálo hádok a starostí a prežije svoj život v harmónii. Had máva početnú rodinu. Možno preto, aby takto obmedzil partnerovu slobodu pohybu.
Byvol má tiež rád veľkú rodinu a preto s ním Had môže žiť v šťastnom manželstve. Hlavne pokiaľ Byvol zostane pánom v dome - a to mu zasa Had s radosťou prenechá. Partnerstvo Hada a Kohúta prinesie nejeden spor, hoci sa k sebe vlastne dobre hodia, lebo si navzájom korigujú svoje chyby. Beda každej Svini, ktorá sa dostane Hadovi do spárov! Had dá voľný priechod všetkým svojim najhorším vlastnostiam a bezbrannú a dôverčivú Sviňu si veľmi rýchlo zotročí a zmanipuluje. Sám by sa však mal mať na pozore pred Tigrom. Mohol by ho zničiť.
Prvé dve etapy života prebehnú Hadovi relatívne pokojne. Ale pozor pred treťou: nestále city a sklon k milostným dobrodružstvám mu ju môžu poriadne skomplikovať. Ak však ovládne svoje sklony, dožije sa pokojnej staroby.
Život Hada závisí od toho, či sa narodil v lete alebo v zime, vo dne alebo v noci, dokonca aj počasie v hodine narodenia hrá podstatnú úlohu. Had potrebuje teplo a bezpečie - zima, mráz, dážď či búrka mu škodia. Had narodený v teplé letné popoludnie bude oveľa šťastnejší, než Had narodený za búrlivej zimnej noci. Jeho osud je natoľko závislý od počasia, že Had narodený za búrky prežije celý život v nebezpečenstve.
V konečnom dôsledku platia pre Hada všetky charakteristiky, ktoré sa mu prisudzujú - či už kladné, alebo záporné. Ovláda umenie zvádzať, ale aj umenie získať a strážiť poklady. Je rovnako hadom v Eskulapovom znaku, ako aj hadom z raja...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
horoskop čínsky - HAD
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: ČÍNSKY horoskop-
Přejdi na: