Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Stonehenge

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: Stonehenge   Sat Apr 17, 2010 7:27 pm

STONEHENGE

Na čo slúžil Stonehenge? Bol to chrám, pohrebný komplex alebo observatórium určené na astronomické merania? Neexistujú žiadne písomne záznamy, ktoré by objasňovali vznik týchto výtvorov, neustále opradených nepreniknuteľným tajomstvom.

Dnes vieme, že Kelti neboli staviteľmi Stonehenge, vždy mali pred ním veľký rešpekt. Podľa Historia regnum Britanniae od Geoffreya de Monmoutha, je Stonehenge výtvorom druida Merlina, ktorý sem prostredníctvom mágie priniesol balvany až z Írska.( Druidi boli keltskou náboženskou skupinou, vo Veľkej Británii potlačenou krátko po rímskom vpáde. Niekoľko ľudí verí, že to bola skupina kňazov, kým druhí ich považujú za akýchsi čarodejov, praktizujúcich ľudské obete a kanibalizmus. ) Potom využil "vitálne sily" miesta, aby privolal zjavenie draka, a práve tu všetci anglickí šľachtici skladali prísahu kráľovi Artušovi. Britskí autori John Aubrey a William Stukeley koncom 17. a začiatkom 18. storočia významne prispeli k vykresleniu Stonehenge ako druidského chrámu a najvyššieho miesta keltskej kultúry. Ale ak aj niet pochýb, že miesto využívali druidi na svoje obrady, ťažké megality tam boli dávno pred príchodom Keltov do Británie, ale je možné, že ho Druidi ako svoj chrám používali. Táto myšlienka je udržiavaná nažive skupinou ľudí, ktorí sa nazývajú "Most Ancient Order of Druids". Počas letného a zimného slnovratu vykonávajú rituály pri východe slnka. Každoročne sa stretávajú pri Stonehenge, aby pozdravili prvé slnečné lúče slnovratu, dopadajúce na obrovské kamene a zanechávaju tam symbolické obete: elementy ohňa, vody, chleba, soli a ruže.
Jedna z teórii hovorí, že to bolo miesto odkiaľ bolo možné pozorovať hviezdy a planéty. Bolo zistené, že pozície niektorých kameňov súvisia s pohybom slnka a mesiaca, takže kamene mohli byť využívané ako kalendár, predpovedajúc také udalosti ako je zatmenie slnka. Iná teória tvrdí, že veľký kamenný kruh slúžil na uskladnenie zemskej energie, ktorá bola potom generovaná do okolitej krajiny, pravdepodobne cez "ley lines". Ley lines je názov pre neviditeľné čiary spájajúce starobylé centrá po celej Britanii. Hovorí sa, že sú to trasy, po ktorých cestoval prehistorický človek krajinou, ale dnes mnoho ľudí verí tomu, že sú to mystické kanály, slúžiace špeciálnemu druhu energie. Ley lines existuju v medzinárodnom merítku. V Írsku sú známe ako "fairy roads", v Číne "lungmei" a verí sa, že pokračujú po celej planéte. V Austrálii vykonávajú domorodci ceremoniálne púte, stovky míľ pozdĺž týchto tajomných čiar.

Komplex Stonehenge bol vybudovaný podľa presného projektu. Kruhovitá priekopa široká 4 m a hlboká 1,50 m tvorila prvý prstenec s priemerom 100 metrov. Vo vnútri, na svahu bol druhý kruh naznačený 56 jamami, známy pod menom "Aubreyho jamy", podľa mena jedného z prvých bádateľov tohoto miesta. Ďalšie dva sústredné kruhy odkrývajú každý 30 a 29 jám: sú v nich spálené ľudské kosti. Za nimi nasledujme monumentálna časť diela: dva kruhy vztýčených balvanov spojených prekladmi obklopujú ďalšie dva rady v tvare podkovy. Päť vztýčených kameňov stojí osamote: dva v zóne Aubryho jám, jeden je vonku , v aleji vedúcej k pamätníku, zvyšné dva tvoria obetný kameň pri vstupe a oltár uprostred. Profesor R.J.C. Atkinson, jeden z významných archeológov sa domnieva, že presun jedného z najťažších kameňov by potreboval okolo 600 mužov, ktorí by mohli dokončiť takúto trať, ale na druhej strane trvalo by im to najmenej rok!

Aká bola teda úloha Stonehenge? Mohol to byť obrovský generátor energie, ktorí využívali druidi, aby zachytili túto energiu a podľa rituálu sa ňou nabili. Mohla to byť pristávacia plocha pre UFO. Postavenie kameňov by mohlo zodpovedať osvetleniu štartovacej plochy určenej na to, aby bola viditeľná z vesmíru. Alebo to bolo pohrebisko, ale to vyvracia fakt, že sa nenašla žiadna chodba ani pohrebná miestnosť.Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Stonehenge
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Paranormalne javy-
Přejdi na: