Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 Veštecké praktiky

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: Veštecké praktiky   Sat Apr 17, 2010 6:22 pm

Veštenie je rozdeliteľné na:

- vnútorné - exaktická inšpirácia šamanského typu alebo videnie

- mechanické - s použitím pomôcok

Praktiky, ktoré súvisia s veštením možno rozdeliť podľa zamerania na tieto kategórie:

Veštenie z kariet

Technika je jednoduchá. Určité karty majú určitý význam. Na veštenie sa používajú obyčajné, ale častejšie zvláštne vyzerajúce tarotové karty.Určitou indíciou ktorá môže i neveriaceho varovať je fakt, že tarot vlastne vynašiel zakladateľ moderného satanizmu a autor satanskej biblie Aleister Crowley

Veštenie z ruky

inak tiež chiromantia, je predpovedanie budúcnosti na základe výkladu čiar na ľudskej dlani. Podľa okultistov existujú štyri hlavné čiary - srdca, hlavy, osudu a života, a sústava siedmych planét - Merkúru, Apolla, Saturna, Jupitera, Venuše, Marsu a Mesiaca.

Nakoľko prvé astrologické názory sú spojené s veštením z ruky, predpokladá sa že chiromantia má pôvod pred 4 tisíc rokmi u babylonských kňazov.Veštenie pomocou prútika, virgule

Slúži na hľadanie vody, geopatogénnych zón či minerálov. Z toho okultisti vyvodzujú argument, že ide o zvláštne schopnosti byť citliví na magnetické alebo iné žiarenie, ktoré je možné vedecky dokázať.

Za predpokladu, že v tomto majú pravdu, je zaujímavá jedna vec. Rovnakým spôsobom totiž nájdu i chorý orgán v ľudskom tele a príčinu choroby, zakopané poklady, stratené osoby, rozlíšia medzi živými a zomrelými osobami na skupinovej fotografii a dokážu odhaliť minulosť neznámeho človeka. Dokonca ku lokalizácii prameňa vody im stačí náčrtok pozemku. Tu už v žiadnom prípade nejde o prirodzené schopnosti - ide o veštenie.

Psychometria

Slovo doslovne znamená merať dušu, myseľ.

Je to druh jasnovidectva, ktorý určuje charakter človeka z predmetu ktorý daná osoba nosila alebo používala. Okultisti zaoberajúci sa psychometriou často ponúkajú svoje služby kriminalistom či antropológom

Na veštenie slúžia: prútiky v tvare písmena Y alebo V, rôzne pozohýbané drôty, kyvadlá, pružiny, časti odevov stratených osôb (pozri bod 5.).

Používanie kyvadla či prútika je známe už od staroveku. Čínsky cisár JŮ používal magický prút. Považuje sa za zakladateľa tejto metódy. Rovnako zaujímavou skutočnosťou je, že takmer každá čarodejnica z rozprávok disponuje ako základným nástrojom práve zázračným prútikom. Nedá mi, aby som na tomto mieste nevaroval pred takýmito experimentami, rovnako, ako pred využívaním služieb psychotronikov. Následky využitia takejto "pomoci" nedajú na nikoho dlho čakať...

Veštenie zo zrkadla

Veštec pomocou zrkadiel, kryštálovej gule, kryštálov, stojacej vody či plameňa sa snaží predvídať budúcnosť, diagnostikovať chorobu, odhaliť zločiny či nájsť skryté predmety (príklad : spomína sa veštecký pohár Jozefa Egyptského).

Pomocou týchto prostriedkov sa okultista dostáva do tranzu a otvára sa na pôsobenie démonov

Numerológia

Sa snaží pomocou numerických hodnôt mien a dátumov narodenia predpovedať ľudský osud a povahu. Počiatky sú v staroveku - ľudia verili, že bohovia dali človeku meno, charakterizujúce jeho povahu.

Iné druhy

Aritmancia (veštenie z čísel), čítanie kávovej usadeniny, veštenie z kociek, pečienky zvieraťa, ohňa (pyromancia), dymu (kapnomancia), mesiaca či slnka (selenomancia), popola (tefromancia), náhodne otvorenej Biblie či inej knihy (biblomancia), vykladanie snov, liatie olova. Kondíciogramy, biodiagnostika (aura), reflexné diagnostiky, jasnovidectvo, zjavenia, grafológia, irisdiagnostika (z očí).
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Veštecké praktiky
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Veštenie-
Přejdi na: