Mágia a zaklínadlá
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Čo je exorcizmus

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
Moka


Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

Čo je exorcizmus Empty
PříspěvekPředmět: Čo je exorcizmus   Čo je exorcizmus EmptySat Apr 17, 2010 6:16 pm

Exorcismus je náboženský úkon, ktorým sa ľudia, zvierata či veci, označené za posadnuté, vyháňa siabol alebo iné zlé sily.

exorcista: gréc>lat./cirk.: zaklínač zlých duchov
exorcizmus: gréc>lat./cirk.: vyháňanie zlého ducha, diabla; zaklínanie zlých duchov

1237 Keďže krst znamená oslobodenie od hriechu a od jeho podnecovateľa diabla, nad kandidátom sa vyslovuje exorcizmus (alebo viacero exorcizmov) Celebrant ho pomaže olejom katechumenov alebo vloží na neho ruku a on sa výslovne zrieka satana. Takto pripravený môže vyznať vieru Cirkvi, ktorej bude krstom "zveren.......

...Exorcizmus alebo vyháňanie diabla v tejto dobe už naozaj nie je také bežné a známe ako bolo kedysi. V niektorých štátoch je dokonca zakázaný cirkvou čo si myslím, že je chyba. V tejto dobe kresťania, ktorí sú veriaci nechávajú pokrstiť svoje deti, čo ako je hore napísane je niečo ako malý exorcizmus. Keď som náhodou otvorila niečo podobné biblii, z čistej zvedavosti, tak o Ježišovych skutkoch atď bolo vela uzdravovaní posadnitých. Stále za ním chodili ľudia, ktorí mali posadnuté deti a tak si myslím, že to bolo preto, lebo v tej dobe nebolo toľko ľudí po krstených a diabol mal jednoduchšiu cestu niekoho posadnúť.

to že vám to tu dávam je preto, lebo po dopozeraní filmu exorcista:D som sa o to začala viac zaujímať. Film Exorcizmus Emilzy Roseovej, alebo vyháňač diabla alebo cvo, je na základe skutočnej uidalosti. Ako som tak pozerala na nete tak logicky ma napadlo, že to bolo o Anneliese Michel. Bolo o nej natočených viac filmov a ako som si to tak pospájala tak ona trpela preto, aby sa ľudia presvedčili, že diabol naozaj existuje a ľudia by to nemali ignorovať..

Čo je exorcizmus 269e604c1c_32929461_o2

dala by som vám tu obrázok aj zo skutočného exorcizmu, ale ten sa podľa správnosti a pravidiel nesmie fotiť ani nič podobné....
Návrat nahoru Goto down
https://kuzelna-zona.forumczech.com
 
Čo je exorcizmus
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Exorcizmus-
Přejdi na: