Mágia a zaklínadlá

Nezahrávaj sa s tým, čo ti je cudzie,Nepáchaj zlo lebo sa vám to vráťi 1000x
 
PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 
 

 tecniky OOBE

Goto down 
AutorZpráva
Moka
Admin
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 175
Join date : 05. 05. 09

PříspěvekPředmět: tecniky OOBE   Sat Apr 17, 2010 6:13 pm

OOBE- out of body experience

VZDALENE NAHLIZENI, JEDNOSUCHE TECHNIKY

Za pojmem vzdálené nahlížení se skrývá činnost, jejíž podstatou je rozdělení vědomí. Když toto cvičení provádíte, jste vlastně na dvou místech současně.

Svým způsobem je to forma meditace, odlišná úroveň bytí, z níž sledujete události dějící se na jiném místě.

Většina lidí je schopna tuto činnost provozovat, pokud bude řádně trénovat.

Pro ty, kteří jsou zvyklí meditovat a vidět či naslouchat poučením, bude vzdálené nahlížení téměř hračka. Tak ho neodsuzujte jako příliš těžké. Spíš ho berte jako zábavu, a bude fungovat.

To, co uvidíte si zaznamenávejte a označujte datumem. Forma záznamu může být jakákoli. Třeba zápisky nebo magnetofonová nahrávka.

Jednoduché techniky

- Najděte si tiché, klidné místo.
- Ujistěte se, že místnost je zbavena všech rozptylujících činitelů (telefon, televize, lidé atd.)
- Můžete si přizpůsobit intenzitu světla tak, aby vám bylo příjemné.
- Najděte si vhodnou polohu. Vleže nebo v sedě, podle toho, jak se budete cítit pohodlně.
- Hudba není třeba.
- Možná se vám bude hodit, když si zapnete diktafon a zaznamenáte informace, které se Vám dostanou.
- Odložte oblečení, boty i brýle.
- Můžete cestovat sami nebo s ostatními. Třeba s přáteli.
- Ovládněte a zklidněte myšlenky. Vědomí je totiž velice zaměstnané, pořád a na mnoha úrovních zpracovává informace.
- Vdechujte pomalu nosem.
- Zadržte dech tak dlouho, jak vám to přijde pohodlné.
- Vydechujte zvolna pootevřenými ústy.
- Soustřeďte se na plochu za vašima očima, na které se objevují obrazy.
- Nechejte svou mysl volně se pohybovat okolo, nebo vnitřně 'vidět' to místo, které si přejete spatřit. Malý příklad: Jestliže si přejete navštívit určitou budovu, přemýšlejte o ní. V duchu si ji prohlížejte, procházejte si ji a po chvíli můžete začít s pozorováním. Pomalu začnete vidět obrazy spojené s onou stavbou. Vaše myšlenky budou směřovat jen k ní. Rozhlédněte se.
- Nespěchejte, zklidněte se. Prohlédněte si zkoumanou oblast z mnoha pohledů. Naslouchejte zvukům, sledujte, co se kde hýbe a proč. Věřte věcem, které vám jsou zjevovány.
- Možná se vám bude zdát, že to, co vidíte před sebou jsou jen vaše představy. Proto si vše zapamatujte nebo nějak zaznamenejte a zkontrolujte později.
- Můžete verbálně komentovat věci, které budete objevovat. Třeba jen do diktafonu anebo přátelům, kteří postupují s vámi.
- Hledejte něco specifického pro možnost ověření, zvláště cestujete-li mimo Zemi. Jste totiž schopni přemístit se do blízkosti jiné planety. Když se vám to podaří, zaznamenejte si rozestavění hvězd okolo vás. Až se vrátíte, můžete si ověřit polohu.
- Když navštívíte domov nějakého známého, později mu můžete zavolat a ověřit si, zda to, co jste viděli, se skutečně stalo. Ale nebuďte dotěrní.
- Tohle cvičení lze provádět do té doby, než vám přestanou docházet informace. Pár minut anebo hodinu, ale měli byste si uvědomit, že nemáte dobrou schopnost odhadovat čas. To, co se zdá být několik minut, může ve skutečnosti trvat hodinu i déle.
- Čím zkušenějšími cestovateli budete, tím více detailů budete schopni registrovat. Poprvé spatříte místnost, napodruhé se podíváte na stůl, uvidíte počítač a pak možná, když budete trénovat, objevíte i co je na monitoru.
- Vzdálené nahlížení vyžaduje cvičení, ale jakmile se začne dařit, je to snadné a zábavné

TECHNIKA MONROE

První krok:

Uvolněte tělo. Jak pan Monroe řekl: "Schopnost uvolnění je první nutnou dovedností, pravděpodobně vlastně prvním krokem" k OBE. To zahrnuje fyzické i duševní uvolnění. Už nám ale nedává žádný návod jak uvolnění dosáhnout. Postupné svalové uvolnění kombinované s procvičováním důkladného dýchání (vdech 1, výdech 2, vdech 3... asi do 50 až 100) je považováno za nejúčinnější.

Druhý krok:

Dostaňte se až na hranici spánku. Říká se jí hypnogogický stav. Monroe opět neuvedl, jak na to. Jeden ze způsobů je položit ruku na postel či na zem a zvednout předloktí. Jakmile začnete usínat, ruka spadne a to vás opět probudí. S trochou praxe se lze do hypnogogického stavu dostat i bez používání ruky. Další metoda spočívá v soustředění se na určitý předmět. Jakmile se k němu ve vašich myšlenkách začnou přidávat jiné objekty, jste v hypnogogickém stavu. Pasivně si je prohlížejte, což vám umožní zůstat ve stavu blízkém spánku. Pokud se vám to podaří, jste, alespoň podle pana Monroa ve stavu A.

Třetí krok.

Prohlubte svůj dosavadní stav. Začněte s pročišťováním mysli. Vnímejte své zorné pole - temnotu před vámi za zavřenými víčky. Po chvíli se vám možná před očima začnou objevovat různé světelné vzory. Těch si nevšímejte, jsou to jen nervové "výboje" a nemají žádný zvláštní účinek. Jakmile ustanou, nacházíte se ve stavu B. Odtud se musíte dostat do ještě hlubšího uvolnění, jež Monroe nazývá stavem C. To už musíte být tak uvolnění, že ztratíte schopnost smyslového vnímání. Jste téměř v úplné prázdnotě, již narušují jen vaše vlastní myšlenky.

Ideální pro opuštění těla je stav D. Je to vlastně stav C, do kterého jste se ale dostali po nějakém odpočinku a jste tudíž svěží a čerství . Monroe doporučuje se o D stav pokoušet ráno hned po probuzení nebo po krátkém dřímání.

Čtvrtý krok:

Přivození vibrací. Je to nejdůležitější část techniky a také ta nejobtížnější.

Mnoho astrálních cestovatelů zaznamenalo, že vibrace bezprostředně předcházejí samotnému cestování. Projevují se brněním nebo pocitem jako když vámi prochází elektrický proud. Jejich příčina je záhadou. Mohlo by to být astrální tělo, jež se pokouší opustit tělo fyzické.

K navození vibrací Monroe předkládá následující návod:

1. Sundejte si šperky či jiné drobnosti, jež se mohou přímo dotýkat vaší kůže.

2. Zmírněte osvětlení v místnosti tak, že skrz zavřená oční víčka nebude žádné vidět, nezůstávejte ale v úplné tmě.

3. Lehněte si tak, aby vaše tělo leželo podél severo-jižní osy s hlavou směrem k magnetickému severu.

4. Povolte veškeré oblečení ale zůstaňte oděni (příp. přikryti) tak, aby vám bylo lehce tepleji než obvykle.

5. Ujistěte se, že vás na daném místě a v daný čas nebude vyrušovat ani jediný zvuk.

6. Uvolněte se.

7. Vědomě si vsugerujte že si zapamatujete vše, co vás potká během výstupu z těla, vše, co vám bude prospěšné. Zopakujte si to pětkrát.

8. Spolu s dýcháním se soustřeďte na prázdno před vámi.

9. Vyberte si bod vzdálený asi stopu od čela, pak ho posuňte až na vzdálenost šesti stop.

10. Přetočte bod o 90 stupňů nahoru tak, aby byl umístěn nad vaší hlavou. Soustřeďte se na něj a navoďte si vibrace v onom bodu, pak je stáhněte zpět do těla.

I když možná nevíte, jak tyhle vibrace vlastně vypadají, až přijdou, určitě je poznáte.

Pátý krok:

Naučte se vibrace ovládat. Cvičte se v tom, vůlí je dotlačte do hlavy, dolů do prstů u nohou, nechejte je pronikat celým vaším tělem a způsobovat vlny vibrací od hlavy až k patě. K dosažení efektu vln je třeba soustředit se na vibrace a v duchu "vypustit" vlnu směrem od hlavy a vést ji skrze celé tělo. Zkoušejte tyto cviky dokud nebudete umět dostat vlny zcela pod svou kontrolu. Jakmile se vám jednou povede umět naprosto ovládat vibrace, jste připraveni opustit tělo.

Šestý krok:

Začněte s částečným oddělováním. Klíčem je naprostá kontrola myšlení. Zůstaňte soustředěni na úmysl opustit tělo. Nenechejte si vědomí utéct. Zatoulané myšlenky mohou způsobit, že přestanete svůj stav ovládat.

Díky vibracím tedy můžete začít objevovat OBE tím, že vystrčíte ruku či nohu "druhého těla". Monroe doporučuje dotknout se končetinou nějakého známého předmětu, třeba stěny vedle postele a pak ji oním objektem prostrčit. Potom vraťte končetinu zpět do fyzického těla, utlumte vibrace a skončete pokus. Tiše ležte dokud se úplně nevrátíte do normálního stavu. Tohle cvičení vás připraví na úplné oddělení.

Sedmý krok:

K opuštění těla doporučuje Monroe dvě metody. Jedna obnáší vylétnutí z těla. Jde v ní o to, že poté, co dosáhnete vibrací, myslíte na to, že jste lehčí a lehčí a jaký to bude skvělý pocit, až se budete vznášet nahoru. Udržte si tuhle myšlenku za každou cenu a nenechejte se vyrušit žádnou jinou. OBE bude přirozeně následovat.

Druhá metoda se nazývá metoda kroužení. Jakmile přijdou vibrace, zkuste se otáčet jako když se převalujete v posteli. Samozřejmě ne doopravdy, fyzické tělo je stále na místě. Zkuste vykroutit tělo odshora a přetáčejte se do prostoru hned vedle těla fyzického. Pokud se vám to povede, jste venku. Pak stačí jen pomyslet na stoupání vzhůru a zjistíte, že se skutečně vznášíte nad svým tělem

METODA KONTROLY MYSLI

Zklidněte vědomí, zbavte se přebytečných myšlenek.

Řekněte si pro sebe:

"Teď budu počítat od tří do jedné a představovat si každé číslo zachycené v bílé kouli ve vzduchu nad mojí hlavou." Když potřetí a naposledy dojdu k číslu jedna, mé tělo bude hluboce uvolněné. Nebudu vnímat žádné fyzické pocity. Veškeré fyzické nepohodlí zmizí. Mé vědomí se bude soustředit pouze na astrální tělo.

Nyní si představte bílou kouli umístěnou ve vzduchu nad vaší hlavou. Vědomě se soustřeďte na vytvoření čísla tři na jejím povrchu. Může mít jakoukoli barvu a při každém cvičení vypadat jinak. Trojku si představte třikrát - tři čísla tři umístěná na bílé kouli. Vaše tělo je mezitím dokonale uvolněné. Ztrácíte přehled o tom, co se děje s vaším fyzickým tělem.

Pak vizualizaci zopakujte se třemi dvojkami. Vaše tělo se ještě více uvolňuje. Pak si představte jedničky. Fyzické tělo už vůbec necítíte. Vaše vědomí se přesunuje do astrálního těla.

Dopracovat se do tohoto stádia ale může vyžadovat několik "tréninků" i neúspěšných pokusů. Každopádně se budete zlepšovat a stávat se rychlejšími s každým dalším pokusem.
Neexistuje žádné jasné pravidlo, které by říkalo, jak často byste měli zkoušet astrální cestování či jakoukoli jinou techniku zaměřenou k pobytu mimo tělo. Tato činnost se ale brzy stává zábavou. Je to jako hluboká meditace.

Takže klíčem k astrálnímu cestování je zůstat při vědomí ač tělo již spí. Různé myšlenky mohou zničit vaše soustředění, vědomí totiž miluje žvanit a vyrušovat. Prostě tyhle myšlenky vytlačte
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://kuzelna-zona.forumczech.com
 
tecniky OOBE
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mágia a zaklínadlá :: Techniky pri ast. cetovaní-
Přejdi na: